“Mildred yavaş yavaş, sürekli fren yaparak gidiyordu. İleride, molozun bittiğini, yolun açıldığını ve asfaltın simsiyah parladığını görünce gaza bastı. Fakat frene basar basmaz araba kaydı. Farlar söndü, motor durdu. Kocaman bir alana yayılan çamurlu su birikintisinin içinde yapayalnızdı. Ayağını frenden çekince arabanın çamura gömüldüğünü hissetti. Çığlık attı.”

Aldatıldığını öğrendikten sonra hayata tutunmaya çalışan bir kadının çocuklarından birini kaybetmesi, diğerinin kibirli ve düşüncesiz tavırlarıyla uğraşması, yeni bir aşk, zenginlik, hayal kırıklıkları, başarılar, kayıplar…
Hayatın içinde var olan tüm duyguların ustalıkla işlenip okura aktarıldığı, 30’lu yılların Amerikasında yaşanan ekonomik krizin toplumsal yaşamı nasıl sarstığını anlatan Mildred Pierce, kendinizi kahramanların yeri koyacağınız keyifli bir roman.

James M. Cain

1946 yılında, Cain o bir kurulmasını önerdi hangi ekran Writer dergisi için dört makale yazdı Amerikan Yazarlar Makamına yazarların tutmak telif haklarını ve sözleşme müzakereleri ve mahkeme anlaşmazlıklarında yazarlar temsil etmektedir. Bu fikir medyada "Cain planı" olarak adlandırılan edildi. Plan oluşturduğu bazı yazarlar tarafından Komünist olarak suçlandı Amerikan Yazarlar Derneği de karşı. James T. Farrell bu yazarların en önemli idi. Cumartesi İnceleme Farrell ticari Hollywoodun yazarlar piyasa denetimi ve bağımsızlar dışında tutmak savundu Kasım 1946 yılında Cain ve Farrell arasında bir tartışma taşıdı. "Bu fikir Sayın Cain tutan sanatçı, sanatçı diye bir tanrı, ama kim sadece kusurları olduğunu düşünen aptal tür ve Tanrının erdemlerini hiçbiri kavramı ham anlayışları içinde damgalanır . "verdiği cevapta, Kabil rakibini kontrole karşı özgürlük yanlış konuyu anladığını savundu. Bu Cain dedi, bundan iyi-to-do yazarlar muhalefetin gerçek nedenidir yayıncılar misilleme korkusudur. [3] Cain Makamını tanıtmak için şiddetle çalıştı rağmen, yaygın bir destek kazanmak vermedi ve fikri öldü.

Sisteme Kayıtlı 3 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Ürüne Bakanların İncelediği Diğer Ürünler