Güvercinler Zamanı, genç öykücü Semrin Şahin’in ilk öykü kitabı. Her ilk kitap gibi, dünyaya, insanın var ettiği tüm güzelliklere umutla, sevgiyle, ama aynı zamanda kaygıyla bakan öykülerden oluşuyor. Şahin, çok değişik mekânları, birbirinden uzak coğrafyaları, başka başka çevrelerde yaşayan insanları bir arada, başarıyla anlatıyor. Onları anlatırken, akılda kalıcı, duyarlıklarla dolu sahneler kurguluyor.

Güvercinler Zamanı’nın nazi kamplarına uzanan öyküsünü de, ıssız kasabalarda sahne alan Anadolu insanlarını da, Japon çocuğu da, Gezi Direnişi sırasında birbirine omuz veren genç kahramanlarını da kolay kolay unutamayacaksınız. İyi okumalar.
(Tanıtım Bülteninden)

Semrin Şahin

1981 yılında Adana’nın Ceyhan ilçesinde doğdu. On dokuz mayıs üniversitesi Türkçe öğretmenliğinden mezun oldu. Türkçe öğretmenidir. Samsun’un Bafra ilçesinde görev yapmakta ve evli, iki çocuk annesidir. Hayal, Kalem, Koridor, Ihlamur, Temrin, Güncel Sanat, F dergisi, Lacivert, Patika, Kundak, Antalya Sanat, Semaver ve Acemidergilerinde öyküleri okuyucuyla buluştu ve buluşmaya devam ediyor. Acemi dergisi yayın kurulunda yer almakta. Birçok derginin( Natama, Kalem, Ayna ve İnsan, Hayal bilgisi, Ihlamur, Acemi dergilerinin) Samsun temsilcisi olarak edebiyat dergilerini Samsunlu edebiyatseverlerle buluşturmaktadır. ÖDÜLLERİ: 2012 Bafra “Öğretmen Anıları” yarışmasında “İlginin Büyüsü” adlı yazısıyla 1. lik ödülünü aldı. 2013 Güncel Sanat Öykü Yarışması "Mühürlenmiş Bir Şiddet" adlı öyküsüyle Jüri Özel ödülünü aldı. KİTAPLARI: 2012 yılında çıkan“Zihinlerden Beyaz Düşünceler”adlı kolektif öykü kitabının hem yazarlarından hem de derleyenlerden birisidir. "Mavi Yürekler"ve" Maviye Yolculuk" Antolojilerinin önsöz yazarıdır. 2013 yılında çıkan "Kuzeyden Esen Hayaller" öykü antolojisinin hem derleyeni hem de yazarlarından biridir.

Sisteme Kayıtlı 5 adet kitabı bulunmaktadır. Diğer Kitapları için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir